kasza jaglana składniki odżywcze

kasza jaglana składniki odżywcze

Dziś koncentrujemy się na tym, co spożywamy – wybieramy produkty coraz to rozsądniej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy tak właściwie jedliśmy wszystko w nieograniczonych liczbach już minęły – czas na zdrowe pożywienie oraz naturalne artykuły. Z tego powodu coraz to częściej także wypatruje się wymienników w kuchni. Sól i tłuszcz pozostaje całkowicie odsunięty od jadłospisu a artykuły dosyć ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. Często zastępuje się je produktami lżejszymi, na przykład ryżem czy też kaszą. Mają one równie dużo towarów odżywczych, lecz organizm najzwyczajniej w świecie znosi je o wiele lepiej. Świetnym przykładem stosownego towary jest kasza jaglana, jaka niegdyś gościła na stołach nadzwyczaj w wielu przypadkach a dziś niestety została zapomniana.

kasza jaglana ze szpinakiem

Na szczęście coraz więcej osób ceni jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do codziennego jadłospisu tej oczywiście kaszy. Czemu? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż odpowiedź na to zapytanie jest bardzo łatwa – kasza jaglana to całkiem inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, bo są to niezmiernie delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Wypada traktować ją trochę inaczej aniżeli tradycyjną, popularną nam kaszę, bo nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie wymaga nieco więcej czasu ale jest tego godne, bo wrażenia smakowe są w rzeczywistości fajne. Dlaczego jednak musimy zainteresować się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana ma nadzwyczaj wiele wartościowych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny towar lub trudno jest je odnaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest nadzwyczaj porządnym źródłem wybitnie wielu witamin z grupy B, jakkolwiek nie wyłącznie, dostarcza albowiem także witaminy z grupy E, które niezwykle poprawiają pamięć i koncentrację a także wiele doskonałych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Prócz tego kasza jaglana to jest wybitnie bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje oraz przede wszystkim neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą wyraża? To oszałamiający sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to także kasza wybitnie odżywcza i w głównej mierze lekkostrawna, w następstwie tego nadaje się dla chorych oraz naturalnie dla dzieci, którym wbrew pozorom dobry przyrządzona powinna niesłychanie smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik rzadko spotykany właśnie dlatego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry i zapobiega odwapnianiu kości.