Kraków przygotowuje się na wybory

Kraków przygotowuje się na wybory

Głównym spośród globalnych przeszkód w większości miast w naszym kraju jest transport. Polskie województwa nie są przygotowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się liczby pojazdów na naszych ulicach. Dlatego główną z najważniejszych inwestycji które musi podjąć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i komunikacja miejska to priorytet, jaki pozwoli poprawić zadowolenie mieszkańców a także usprawni całość infrastruktury miasta.

Na tle pozostałych miast, inwestycje drogowe w Krakowie mocno się wybijają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak metro powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć sporo pieniędzy . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
całkowicie elektryczną linię autobusów – jedyną w kraju,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków ma inwestycje w przynajmniej kilka nowych połączeń pomiędzy już istniejącymi połączeniami oraz remonty istniejących połączeń autobusowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dotarciu do biur dają się im we znaki na co dzień. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i aby mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Majchrowski opinie
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko nowe linie komunikacji, jak również lepszej odporności powierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i odporna. ( kolejnym z przykładów jest ścieralna nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga dodatkowo kolejnych remontów i inwestycji, by poruszało się po nim dobrze. Nie tylko autem, ale też komunikacją miejską. Ale widać jasno, że wszystko jest na świetnej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.