Opony rowerowe 26 duro

Opony rowerowe 26 duro

Motocykliści lub kierowcy różnego rodzaju samochodów znakomicie wiedzą, że żeby zdołać weselić się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), należy go dobrze przygotować. Sporo osób jednakże nie wykorzystuje bliźniaczej zasady względem rowerów, a to znaczny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

dętka do roweru duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motor, w związku z tym lista prac, jakie powinniśmy wykonać w trakcie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co powinniśmy zatroszczyć się przed nawiązaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest popsuty, zanadto luźny czy też nadmiernie naciągnięty – należy go adekwatnie naciągnąć. Dodatkowo należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz standardowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W przypadku pęknięć bądź przesadnego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie chcemy przecież, żeby w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma kolosalny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, skutkiem tego należy spowodować poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby sprawić luz głównych śrub konstrukcji roweru, a gdy znajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Na dodatek warto spowodować detale oświetlenia – chcemy przecież być dostrzegalni na drodze.

To bazowa lista czynności, które wypada zrealizować przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto też rower dokumentnie umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie porządniej chroniony w trakcie całego sezonu.