Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeżeli chcesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezwykle obfite oraz w szeregu przypadków zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować tylko odrobinę, by odkryć, że są w zasadzie smaczne oraz warte kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi towarami które jedzą na co dzień jest chleb i polska kiełbacha.

restauracja przy Rynku Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w rozmaite rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zachwycającego chleba i smakowitych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest bezustannie wzbogacane o oryginalne smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w tradycyjnej lokalnej kuchni?

Restaurants near Main Market Square

W najwyższym stopniu przeciętnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także odkryć w rzeczy samej przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem różnych, nieraz egzotycznych smaków.
•    Oprócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita i nieraz straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością znaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw i bardzo dobre polskie napoje oraz upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.