włoskie jedzenie Kraków

włoskie jedzenie Kraków

Autentyczna włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w kraju najbardziej popularny typ restauracji. Kochamy jedzenie włoskie bo jest smaczne, treściwe oraz nie jest kosztowne. Z całą pewnością najczęściej jemy pizze. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską goście smakują rzadsze potrawy takie jak canelloni, lasagne czy desery włoskie.
Rozglądając się za dobrą restauracją włoską trzeba zwrócić uwagę na elementów: czy miejsce stosuje włoskie produkty, czy w karcie można znaleźć też nie tak popularne włoskie potrawy, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków oraz jedzenie z różnych części Włoch. W dobrej restauracji poczujemy prawdziwy smak Włoch.

Włoska kuchnia nie jest trudna, ale to nie oznacza, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to wspaniała kuchnia europejska .

Aromatyczne wina z Włoch

Żadna knajpka włoska, która pretenduje do bycia eleganckim miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie może zapominać wina. Obiad w charakterze włoskim z całą pewnością musi obejmować też aperitiff. Kieliszek białego wina to we Włoszech norma. nowa restauracja włoska Kraków Najbardziej popularne wina z Włoch to toskańskie vin santo, lombardyjskie franciacorta a także nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę chce być rozpoznawana jako faktycznie włoska, powinna posiadać szeroki wybór win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc poznać indywidualność kuchni włoskiej bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która umie podać nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film